Nastavlja se suđenje porodici Kecmanović koji je bio akter stravičnog masakra koji se dogodio u Osnovnoj školi „Vladislav Ribnikar” u Beogradu. Današnje suđenje je zatvoreno za javnost jer su većina svedoka maloletnici. Do sada su saslušani članovi porodica žrtava masakra, a nakon njihovih svedočenja treba da budu saslušani i tuženi, odnosno Kecmanovići. Sud će na kraju doneti odluku da li u potpunosti ili delimično prihvata tužbu koju su podneli članovi porodica žrtava masakra.
Takođe, pred ovim sudom vodi se i krivični postupak protiv oca i majke ubice, kao i vlasnika streljačkog kluba u kojem je, prema sumnjama, maloletnik učio da puca. Maloletnik je krivično neodgovoran jer u trenutku masakra nije imao 14 godina.
Tužba je podneta za naknadu nematerijalne štete zbog pretrpljenih duševnih bolova usled smrti bliskog lica, ali i novčane rente na ime buduće nematerijalne štete za pretrpljene duševne bolove usled smrti bliskog lica. Takođe, podneta je i tužba protiv porodice Kecmanovića, ali i protiv škole u kojoj se masakr dogodio i države Srbije. Tužbu je podnela i nastavnica koja je teško ranjena tokom masakra. Sud je prihvatio predlog tužilaštva i suđenje je zatvoreno za javnost.
Biće saslučana i braća i sestre nastradalih

Podeli vest



