Regionalna energetska konferencija „SEE Energy- Connect & Supply 2024“ će se održati 23. i 24. oktobra u Novom Sadu, sa ciljem da se istaknu teme kao što su dekarbonizacija, obnovljivi izvori energije i nove tehnologije u energetici. Konferenciju organizuje Nacionalna asocijacija za biomasu „Serbio“ uz podršku Privredne komore Srbije (PKS).
Na prvom danu konferencije, stručnjaci iz oblasti energetike, kompanija, predstavnici vlada, međunarodnih organizacija i finansijskih institucija će govoriti o mogućnostima energetske stabilnosti Srbije kroz korišćenje otpada, biomase i cirkularne ekonomije, inovativnim rešenjima za unapređenje energetske efikasnosti, kao i mehanizmu prekograničnog usklađivanja cena ugljenika (CBAM).
Konferencija će biti prilika za razmenu ideja i iskustava u cilju unapređenja energetskog sektora u regionu, kao i za istraživanje novih tehnoloških rešenja koja mogu doprineti održivijem i efikasnijem korišćenju resursa.
Naglašeno je da je očuvanje životne sredine i borba protiv klimatskih promena od velike važnosti, te da je potrebno da se energetski sektor prilagodi novim standardima i regulativama kako bi doprineo smanjenju emisija gasova sa efektom staklene bašte.
PKS je istakla da će kompletna agenda konferencije biti dostupna korisnicima Tanjugovih servisa, te da će biti prenošena uživo kako bi se omogućilo što većem broju zainteresovanih da prate i učestvuju u diskusijama o aktuelnim temama u energetskom sektoru.
Očekuje se da će konferencija okupiti veliki broj stručnjaka, predstavnika kompanija, vladinih institucija i međunarodnih organizacija, koji će imati priliku da razmene znanja i ideje o najnovijim trendovima i inovacijama u energetici.
Učešće na konferenciji će biti otvoreno za sve zainteresovane, a organizatori se nadaju da će događaj doprineti boljem razumevanju ključnih izazova i potencijala u oblasti energetike, te da će podstaknuti dalji razvoj sektora kroz primenu održivih pristupa i tehnologija.




