Novak Đoković igra svoj prvi singl meč u Brizbejnu
Novak Đoković se trenutno takmiči na ATP turniru u Brizbejnu, gde igra svoj prvi singl meč posle duže pauze. Nole se suočava sa domaćim teniserom Rinki Hidžikatom u drugom kolu turnira. Prethodno je Đoković igrao u dublu sa Nikom Kirjosom i uspešno su pobedili austrijskog tenisera Aleksandara Erlera i Nemca Andreasa Miesa rezultatom 2:1.
Hidžikata je mladi i talentovani teniser koji je dobio specijalnu pozivnicu za turnir. Iako zauzima 76. mesto na ATP listi, Novak ne sme da ga potceni jer je Hidžikata pokazao svoj potencijal ranije. U slučaju pobede, Đoković će igrati protiv boljeg iz duela između Nišeša Basavaredija i Gael Monfisa.
Đoković će sigurno dati sve od sebe da pobedi i da se pridruži velikom slavlju koje ga čeka nakon meča, budući da je vreme u Brizbejnu devet sati ispred vremena u Srbiji. Novak je došao u Brizbejn kako bi se pripremio za Australijan open gde će braniti titulu i pokušati da osvoji svoj 11. pehar u Melburnu, kao i rekordan 25. grend slem u karijeri.
Novakova podrška u Brizbejnu dolazi od njegovog trenera Borisa Bošnjakovića i celog tima koji ga prate na turniru. Iako je 2024. godina za Đokovića bila turbulentna sa povredom kolena i operacijom, on se nada da će završiti godinu pobedom i ući u 2025. sa novim uspesima.
Novak Đoković je istaknuti srpski teniser koji je u svojoj karijeri postigao mnoge uspehe i osvojio mnoge trofeje. Sa podrškom svojih navijača i stručnog tima, on se nada da će nastaviti da dominira teniskim terenima i osvaja nove titule u budućnosti.




