Nakon što su studenti u Srbiji poslali hiljadu pisama tužiteljki Zagorki Dolovac sa zahtevom da počne da radi svoj posao i bori se za pravdu, Dolovac je pozvala pet predstavnika studenata na sastanak. Međutim, studenti su odlučili da ne odu na sastanak već da nastave svoj protest. Istovremeno, predsednik Srbije Aleksandar Vučić održao je tribinu sa mladima gde je ponovio da policija neće primenjivati silu osim ako nisu direktno ugroženi.
Profesor FPN-a u penziji Čedomir Čupić smatra da tužiteljka Dolovac treba da se pojavi u javnosti i da objasni šta je tužilaštvo uradilo po zahtevima studenata. Beogradski advokat Aleksandar Petrović ističe da je Dolovac imala dovoljno vremena da pokaže svoj profesionalizam i da je sada kasno za razgovor.
Osim pisma tužiteljki, u javnost su procurele informacije da BIA i policija zovu učesnike protesta na „prijateljske razgovore“. Rodoljub Šabić i Aleksandar Petrović ističu da u srpskim zakonima ne postoji „prijateljski razgovor“ sa BIA i policijom te da na razgovore treba otići sa advokatom.
Profesor Čupić smatra da ovi pozivi predstavljaju zloupotrebu službi i elemente pretnji i zastrašivanja. On ističe da BIA ne sme da se meša u ideološke i partijske stvari te da studenti treba da pozovu BIA da radi svoj posao umesto da pregovaraju sa njima.
Situacija u Srbiji postaje sve napetija, sa studentima koji traže pravdu od tužiteljke, a službe koje zovu učesnike protesta na „prijateljske razgovore“. Nastavak sukoba između studenata i državnih institucija može dovesti do daljih tenzija i sukoba.




