Prva sezona serije „The Last of Us“ prikazana je u martu 2023. godine, završivši sa dramatičnim obrtom kada Džoel (Pedro Paskal) učini nečuveno da spasi Eli (Bela Remzi). Kreacija bazirana na popularnoj video igri iz studija „Naughty Dog“ privukla je ogromnu pažnju gledalaca, a sada željno iščekujemo drugu sezonu koja počinje 13. aprila. Oni koji su igrali igru možda će analizirati detalje trejlera kako bi predvideli događaje, dok bi oni koji nisu igrali mogli da se izlože spoilere.
Novi junaci stanoviće na horizontu dok se serija priprema da predstavi novu vrstu Zaraženih, među kojima se ističu „Stalker“-i. Ova nova vrsta koristi eholokaciju za lociranje žrtava, a razlikuju se od „Klikera“ koje smo videli u prvoj sezoni, jer mogu da vide svoj plen. Takođe, postoji mogućnost da će se ekranizovati verzija poznata kao „Kralj pacova“ (Rat King), koja je užasna masa spojenih mutanata.
Na početku druge sezone, glavni likovi će se verovatno vratiti u Džekson, mesto gde je Džoel pronašao svog brata Tomija (Gabrijel Luna) i njegovu ženu Mariju (Rutina Vesli). Džekson je ključna lokacija u nastavku igre, i kako je prva sezona zaključena sukobom između Džoela i Eli, tako će se i nova sezona delimično fokusirati na ovu lokaciju.
Detalji koje otkriva mashable upućuju na to da će se dešavati četiri godine nakon događaja iz prve sezone. U ovom vremenskom okviru vidimo da Tomi i Marija imaju sina, što nije bio slučaj u igri, a Džoel i Eli žive odvojeno u Džeksonu, što dovodi do komplikacija u njihovom odnosu.
Eli, koja sada ima 19 godina, redovno učestvuje u patrolama protiv Zaraženih. Očekuje nas i nova romantična priča za Eli, koja se zaljubljuje u Dinu (Izabela Mersd). Dinina pozadina kao Džesijin bivši dečko dodaje dodatni sloj na već turbulentnu dinamiku među likovima.
Oni koji nisu upoznati sa zapletom igre mogu biti iznenađeni scenarističkim obratom u kojem Džoel biva ubijen u prvim epizodama, što podseća na brutalne eliminacije likova iz serije „Igra prestola“. Džoelovu smrt dovodi do novih okolnosti, ali bi njegova lik mogao da se pojavljuje u flešbekovima, čime se održava njegov značaj u seriji.
Druga sezona će biti fokusirana na Eli, koja će se suočiti s tugom i besom nakon gubitka Džoela. Gledatelji će biti svedoci njenog putovanja u osvetu koja vodi sve do Sijetla, što će uključivati razne akcione scene koje pružaju uzbudljiv sadržaj. U isto vreme, druga sezona će predstaviti i Ebi Anderson (Kejtlin Dever), čija će priča preispitati moralne dimenzije likova.
Frakcije će ponovo igrati ključnu ulogu, sa Oslobodilačkim frontom Vašingtona (WLF), koji predvodi Ajzak Dikson (Džefri Rajt). Ova frakcija će se suočiti sa sektom Serafita, poznatom po samopovređivanju. Takođe, očekuje se da će se predstaviti mnoštvo novih likova, a scenerija u Sijetlu biće posebno fascinantna.
Pedro Paskal je upozorio da će sezona biti „srceparajuća“, dok je jedan od kreatora serije, Kreg Mazin, pomenuo kako će neke stvari biti drugačije od onoga što očekujemo na osnovu video igre. Njihova najava o neočekivanim obrtima dodatno povećava uzbuđenje i anticipaciju.
Kako se bliži premijera, fanovi su sve nestrpljiviji da vide kako će serija nastaviti da se razvija, a istovremeno se suočiti sa emocionalnim teretom i moralnim dilemama likova u post-apokaliptičnom svetu.




