„Dva sata je bio vezan, tukli su ga, šutirali, a onda stavili nož ispod grla…“ Ovako je do detalja neutešna majka pretučenog dečaka u Vranju opisala PAKAO kroz koji prolazi njen sin

Aleksandar Radosavljević avatar

Učenik sedmog razreda iz Vranja preživeo je stravično iskustvo kada su ga stariji vršnjaci, poznati s treninga, brutalno napali 26. januara. Majka dečaka ispričala je kroz suze kako je njen sin bio žrtva nasilja i maltretiranja, što će ostaviti duboke posledice na njegovo mentalno i fizičko zdravlje.

Pre nekoliko dana pre napada, dečak je bio svedok tuče između drugih vršnjaka. Nakon incidenta, otac jednog od učesnika došao je kod njegovog sina da ga upita o detaljima. Oni koji su učestvovali u tuči smatrali su dečaka izdajnikom, što je, nažalost, dovelo do njegovog kasnijeg maltretiranja. Dečaka su pozvali da dođe u praznu kuću u Gornjoj čaršiji, gde su ga namamili i potom fizički zlostavljali.

Majka je ispričala kako je njen sin prešao skoro pet kilometara da bi se sastao s njima, iako su ona i njen muž u tom trenutku bili odsutni. Kada se vratio kući, dečak je počeo da se ponaša čudno – odbijao je hranu, mucao i bio dezorijentisan. Ubrzo je primetila da mu je uvo povređeno, ali nije mogao da govori o tome šta se desilo jer su mu pretili da će ga ubiti ako nešto otkrije. Na kraju je, nakon pritiska roditelja, ispričao šta je preživeo.

U kući gde su ga zlostavljali, mladići su ga vezali, tukli, a čak su mu stavili nož pod grlo preteći da će ga ubiti. Dečaka su zlostavljali dva sata, sve dok nisu shvatili da ga majka uporno zove. Tada su ga pustili, ali su ostavili trajne posledice na njegovom psihičkom i fizičkom zdravlju.

Majka se očajnički trudila da pomogne svom sinu, koji je obezbeđen u Zdravstvenom centru Vranje i dobio je odgovarajuću psihijatrijsku terapiju. Istraga o ovom slučaju je pokrenuta i policija je pronašla predmete koji su korišćeni tokom zlostavljanja. Pronađeno je da dečak ima 40% oštećenje sluha zbog udarca i oštećenja bubne opne.

Nasilje koje je preživeo ostavilo je traga na njemu. Majka ističe da se sin još uvek oporavlja i da mu je potrebna podrška dok se bori s traumom. Ona je takođe izrazila šok zbog nedostatka saosećanja roditelja maloljetne dece koja su učestvovala u ovom zločinu, jer niko od njih nije kontaktirao njenu porodicu kako bi izrazili žaljenje ili pokušali da razgovaraju o situaciji.

Majka je izjavio da se nada da će pravda biti zadovoljena, kako bi se osiguralo da ovakve stvari više nikome ne budu zadesile. Takođe je poručila da nijedno dete ne sme biti fizički ili psihički maltretirano, jer nema ničega što bi moglo opravdati ovakvo brutalno ponašanje.

U međuvremenu, policijska istraga je u toku, a dečak se nada da će se uskoro vratiti u školu i da će moći da nastavi sa svojim životom. Ovaj tragičan incident još jednom ukazuje na obim problema nasilja među mladima i potrebu za pravovremenim reakcijama kako bi se sprečili ovakvi incidenti u budućnosti.

Aleksandar Radosavljević avatar

izbor urednika