Australijski glumac Džordž Lejzenbi, poznat po svojoj ulozi u filmu „U službi njenog veličanstva“ kao Džejms Bond, najavio je svoje povlačenje iz sveta glume putem društvenih mreža. Nakon dugogodišnje karijere, Lejzenbi je odlučio da se povuče i posveti više vremena porodici.
Džordž Lejzenbi je bio drugi glumac koji je tumačio lik agenta 007 u filmskoj franšizi o Džejms Bondu, zamenivši Šona Konerija. Iako je imao samo jednu ulogu kao Bond, u filmu „U službi njenog veličanstva“, smatra se da je ostvario značajan doprinos franšizi.
Nakon Bonda, Lejzenbi nije postigao veći uspeh u Holivudu, te je uglavnom bio prisutan u televizijskim filmovima i serijama, kao i u reklamama. Svoju odluku o penzionisanju obrazložio je starenjem i željom da provodi više vremena sa svojom porodicom.
U svom saopštenju putem društvenih mreža, Lejzenbi je zahvalio svom menadžeru Andersu Frejdhu na podršci tokom godina. Istakao je da je ovo bila teška odluka, ali da je vreme za novu fazu u životu. Poručio je fanovima da više neće javno istupati niti davati intervjue, te se zahvalio na ljubavi i podršci koju je dobijao.
Džordž Lejzenbi ima 84 godine i odlučio je da se povuče iz glume nakon dugogodišnje karijere. Iako nije postigao isti uspeh kao neki drugi glumci u filmskoj industriji, ostaje upamćen po svojoj ulozi u filmu „U službi njenog veličanstva“ i kao jedan od glumaca koji je tumačio lik Džejmsa Bonda. Njegova odluka o penzionisanju doneta je sa ciljem da se fokusira na porodični život i provede više vremena sa svojim najbližima.




