Francuski vozač Formule 1 Esteban Ocon prelazi u američki tim Hass od sledeće sezone, saopšteno je danas. Ocon će zameniti Kevina Magnussena, koji napušta tim na kraju sezone.
„Veoma sam uzbuđen što ću početi novo poglavlje u svojoj karijeri u Formuli 1 i što ću se pridružiti Hassu od sledeće sezone. Pridružujem se vrlo ambicioznom trkačkom timu, čiji su me duh, radna etika i uzlazna putanja zaista impresionirali“, rekao je Ocon za sajt američkog tima.
Francuski vozač trenutno vozi za tim Alpin. Ocon je debitovao u Formuli 1 2016. godine, a svoju jedinu pobedu ostvario je 2021. godine u Mađarskoj.
Has je nedavno najavio da će Britanac Oliver Berman voziti za ekipu u narednoj sezoni umesto Nika Hulkenberga.
Ocon se trenutno nalazi na 18. mestu u generalnom plasmanu sa tri boda, dok je Has sedmi u konkurenciji konstruktora sa 27 bodova.
Sledeća trka Formule 1 voziće se 28. jula na Velikoj nagradi Belgije.
Za više vesti pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, kao i na X nalogu.




