Gradonačelnik Bora Aleksandar Milikić zahvalio se Boranima na angažiranju u potrazi za dvogodišnjom devojčicom Dankom Dragomirović. Devojčica je nestala danas popodne u Banjskom polju, a gradonačelnik je najavio da će policijske i spasilačke službe biti na terenu tokom cele noći u cilju pronalaženja male Dankice.
Milikić je istaknuo da su dronovi sa termovizijskom kamerom ceo dan pretraživali teren te da očekuje dolazak tri profesionalna psa Gorske službe spasavanja i još tri drona sa termovizijskom kamerom.
„Teren će se pretraživati čitavu noć. Verujem da ćemo noćas naći našu malu sugrađanku. Ujutru ćemo doći ako treba, napravićemo organizaciju, tu je i načelnik policije koji rukovodi akcijom. Imamo problem sada, ljudi dolaze sa svojim privatnim psima, ima nas mnogo sada, spasilački psi ne mogu miris da osete. Apelujem da se sklonimo. Danas je ovde bilo skoro 400-500 naših sugrađana. Hvala vam na tome“, poručio je gradonačelnik.
Devojčica Dankica bila je u ljubičastim pantalonama i maslinasto zelenoj jakni, s kosom vezanom u rep. Iako se odaziva na ime, još uvek ne govori.
Uz ove informacije, pozivamo vas da pratite sve vesti iz Srbije i sveta na našem Telegram kanalu, kao i da instalirate našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam, vest koja vredi. Pratite nas i na društvenim mrežama.




