Gradonačelnik Žarko Mićin poželeo uspešan početak nove školske godine

Aleksandar Radosavljević avatar

Gradonačelnik Novog Sada Žarko Mićin priredio je danas prijem za direktore osnovnih i srednjih škola u Gradskoj kući, želeći im uspešan početak nove školske godine. Mićin je naglasio da će se već od 1. septembra ponovo videti učenici u školskim klupama i izrazio nadu da će nastavni planovi biti uspešno realizovani. Istakao je važnost sticanja novih znanja i veština, naročito nakon letnjeg raspusta.

Mićin je tokom prijema izrazio zahvalnost direktorima škola za njihov trud i posvećenost u ove izazovne vreme, naglašavajući da „prosvetiteljski duh“ treba da nastavi da inspiriše i osnažuje školsku zajednicu. Uz njega, na prijemu su bile prisutne članica Gradskog veća za obrazovanje Milica Vučićević i v.d. načelnica Gradske uprave za obrazovanje Sandra Babić. One su zajedno s Mićinom razgovarale o aktuelnostima i planovima vezanim za obrazovanje u Novom Sadu.

Tokom sastanka, inače, razgovaralo se i o planovima za ulaganje u obrazovni sektor. Gradonačelnik je podcrtao značaj adekvatnog finansiranja i opremanja škola, ističući da je obrazovanje jedan od ključnih stubova razvoja grada. Ove godine, kako su naveli čelnici, očekuje se dodatno unapređenje obrazovnog sistema kroz nove projekte i inicijative. Planira se osuvremenjavanje nastavnih metoda i uslova rada, kako bi se poboljšao kvalitet obrazovanja u Novom Sadu.

Za predstojeću školsku godinu, posebno se naglašava potreba za adaptacijom školskog kurikuluma kako bi se prilagodili savremenim zahtevima i potrebama tržišta rada. U vezi sa tim, biće obezbeđeni dodatni treninzi i usavršavanja za nastavnike. Takođe, Mićin je istakao važnost saradnje između škola, lokalne samouprave i privrednog sektora, kako bi se osiguralo da obrazovni programi odgovaraju potrebama zajednice.

U pripremi za novu školsku godinu, čelnici su se založili za jaču podršku učenicima koji imaju poteškoća, uključujući dodatne časove i individualne pristupe. Ova inicijativa ima za cilj da svi đaci, bez obzira na njihove jedinstvene izazove, imaju jednake šanse za uspeh u obrazovanju.

Gradonačelnik Mićin je ohrabrio sve prisutne da nastave sa svojim radom i da budu uzor svojim učenicima. Njegove reči podsticaja stigle su u pravom trenutku, imajući u vidu izazove sa kojima se obrazovni sektor suočava, posebno u svetlu nedavnih globalnih promena koje su uticale na način kako se obrazovanje isporučuje.

Na kraju, Mićin je podsetio sve prisutne da je obrazovanje temelj budućnosti i da zajedno moramo raditi na tome da obezbedimo kvalitetnu podršku i resurse za sve škole u gradu. Istakao je da zajedničkim naporima možemo da doprinosimo stvaranju bolje i obrazovanije generacije, koja će biti opremljena znanjem i veštinama potrebnim za uspeh u modernom svetu.

Aleksandar Radosavljević avatar

izbor urednika