Tokom vikenda, humanitarac Marko Nikolić kreće u još jednu izazovnu misiju. Po drugi put će provesti skoro mesec dana u Africi, gde će u selima, kako navodi, voda i korica hleba predstavljaju luksuz, raditi na kopanju bunara. Nikolić je odlučio da ponovo pruži pomoć onima kojima je pomoć najpotrebnija, uprkos velikom radu koji je već obavio kroz svoju fondaciju u Srbiji.
„Biću u Keniji. Verujem da će biti teško, jer je mnogo posla pred nama, ali motivacija koja me pokreće je ono što me gura prema naizgled nemogućim misijama“, rekao je Nikolić za Novosti. On ističe želju da pomogne onima koji vode borbu za osnovne životne potrebe poput vode, navodeći da je za mnogu decu čaša vode pravi luksuz. U dogovoru sa lokalnim vodičima, planira posetu ekstremno siromašnim selima gde će imati priliku da upozna ljude i pruži im pomoć.
Nikolić ovo putovanje smatra dugačijim i nosi puno nade i vere u promene koje će doneti. „Mnogim porodicama smo promenili živote, vratili deci osmeh. Sada krećem na put koji predstavlja promenu kakvu ni u najsiromašnijim sredinama ne možemo ni zamisliti. Dok živimo u izobilju, mnogo malih srca se bori za svaki gutljaj vode. Žedna i gladna deca su nešto na što ne mogu ostati imun“, naglašava on.
Prošle godine, Marko Nikolić je posetio Ugandu, gde je takođe kopao bunare i nahranio mnoge gladne. Iako je na tom putu njegov srce bilo ispunjeno, gorak ukus je ostao zbog činjenice da mnoge dece i dalje pate. Obećao je sebi da će se vratiti na prvu priliku. Njegova predanost humanitarnom radu inspiriše mnoge, a on se nada da će njegovo delovanje doneti promene koje su očajne u ovim delovima sveta.
Nikolić je svestan izazova koji ga očekuju, ali njegova volja i hrabrost čine ga odlučnim da nastavi sa važnim radom. Uveren je da njegove akcije mogu doneti promene i da će se, uprkos teškoćama, truditi da pomogne ljudima i pruži im ono što je najosnovnije – vodu. Kao humanitarac, on ne traži priznanja, već ispunjenje misije da umanji patnje onih koji nemaju osnovne resurse za život.
Putovanje u Keniju je koliko izazovno, toliko i inspirativno za njega, jer se nadamo žeđa i glad je nešto što ga duboko pogađa. Marko je odlučan da se suoči sa svime što ga očekuje i da donese promenu u životima onih koji su zaboravljeni. Ova misija nije samo fizički napor, već i emotivni izazov za njega, jer se svakodnevno suočava sa teškim uslovima života u Africi.
Svaka pomoć koju pruži biće korak napred u borbi protiv gladi i suše, a Marko Nikolić ostaje posvećen svojoj humanitarnoj misiji.




