Prema izvorima portala „Novosti“, naselje Bangladeš u Novom Sadu je bilo poprište jezivog porodičnog nasilja. Kako saznajemo, par Jožef F. (36) i Aranka A. (29) su nedavno prekinuli svoju vezu, nakon čega se žena preselila kod svog brata, dok su njihovo troje dece ostala da žive sa ocem. Međutim, danas je došlo do jezivog incidenta kada je Jožef došao u naselje i nasrnuo na bivšu partnerku.
Prema rečima komšija, Jožef je ženu napao nožem i izbo je čak šest puta. Incident se dogodio pred njihovom decom, koja su bila svedoci ovog strašnog čina. Prema nekim izvorima, Jožef je nakon što je izbo Aranku, pokušao i sebi da naneo povrede u pokušaju samoubistva.
Ovo nasilje je šokiralo zajednicu u naselju Bangladeš, te su mnogi građani izrazili svoje zgražavanje i tugu zbog ovog tragičnog događaja. Nadležne institucije su odmah reagovale i odvele su povređenu ženu u bolnicu, gde joj je pružena adekvatna medicinska pomoć. Jožef je takođe prebačen u bolnicu radi lečenja povreda koje je sebi naneo.
Policija je započela istragu ovog slučaja kako bi utvrdila tačan tok događaja i pronašla motiv za ovaj strašan zločin porodičnog nasilja. U međuvremenu, deca ove porodice su prebačena kod rodbine na čuvanje dok se situacija ne smiri i dok se ne obezbedi njihova sigurnost.
Porodično nasilje je ozbiljan društveni problem koji zahteva hitnu reakciju i preventivne mere kako bi se zaštitile žrtve. Svi građani treba da budu svesni ozbiljnosti ovog problema i da prijavljuju svaki vid nasilja nad ženama i decom kako bi se sprečile ovakve tragedije.
Pozivamo sve nadležne institucije da se aktivnije uključe u borbu protiv porodičnog nasilja i da pruže adekvatnu podršku žrtvama. Takođe, apelujemo na sve građane da budu solidarni i da pruže podršku žrtvama nasilja, kao i da se aktivno uključe u podizanje svesti o ovom problemu u društvu.
Nadamo se da će ovaj tragičan događaj poslužiti kao podsetnik svima da nasilje ne rešava probleme, već samo stvara nove patnje i bol. Želimo da porodica F. što pre ozdravi i da se deca oporave od traume koju su doživeli. Neophodno je da svi zajedno radimo na stvaranju sigurnog okruženja za sve građane, bez straha od nasilja i zlostavljanja.




