Beloruski aktivist Andrej Gnjot u kućnom pritvoru u Srbiji, bori se za svoju slobodu nakon što su beloruske vlasti izdale crvenu poternicu Interpola. On tvrdi da je reč o politički motivisanoj odluci diktatorskog režima predsednika Aleksandra Lukašenka. Gnjot je osnovao udruženje koje se bori protiv diktature u sportu i društvu, zbog čega je proglašen „ekstremistom“ u Belorusiji. Nakon što je izgubio poslove i finansiranje, odlučio je da se suoči sa režimom i pomoć potraži u Srbiji. U kućnom pritvoru se bori za opstanak i prikupljanje sredstava za životne potrebe i advokate. Nada se političkom azilu u drugoj zemlji, jer smatra da Srbija nije u mogućnosti da reši njegov problem.
Ja sam prvi politički zatvorenik u novijoj istoriji Srbije

Podeli vest



