Karlos Alkaraz besan na organizatore Olimpijskog turnira

Zoran Đukić avatar

Karlos Alkaraz je u sredu odigrao dva meča na Olimpijskim igrama u Tokiju. Prvo je pobedio Romana Safijulina u singl meču, a zatim je igrao i u dublu sa Rafaelom Nadalom, ali su izgubili od američkog para Ram/Krajiček.

Mladi teniser iz Španije imao je primedbe na organizaciju turnira zbog rasporeda mečeva. Izrazio je nezadovoljstvo što je njegov meč bio prvi na programu, ali je istakao da nema izbora nego da prihvati situaciju. Pokušava da maksimalno iskoristi vreme između mečeva kako bi se odmorio i da se fokusira na svoju igru kako bi imao šanse da donese medalju Španiji.

Alkaraz je takođe prokomentarisao eliminaciju iz dubl konkurencije i izrazio razočaranje što više neće imati priliku da igra sa Nadalom. Ipak, istakao je da je ostvarenje sna da igra sa svojim idolom bilo nezaboravno iskustvo i da će pokušati da izvuče pozitivna iskustva iz toga.

Ovo iskustvo na Olimpijskim igrama u Tokiju sigurno će biti dragoceno za mladog tenisera u nastavku njegove karijere. Alkaraz je već pokazao svoj talent i potencijal na ATP turnirima i nadamo se da će nastaviti da napreduje i ostvaruje uspehe u budućnosti. S obzirom na njegovu borbenost i predanost tenisu, sigurni smo da će postati jedan od najboljih tenisera u svetu.

Zoran Đukić avatar

izbor urednika