Kim pozvao vojsku da poboljša sposobnosti za vođenje rata

Berislav Janković avatar

Severnokorejski lider Kim Džong Un pozvao je vojsku da poboljša svoje sposobnosti za vođenje rata u govoru održanom na konferenciji komandanata bataljona i političkih instruktora u Pjongjangu. On je istakao da pretnje SAD-a i njegovih saveznika, uključujući Južnu Koreju, doveli Korejsko poluostrvo u najgoru fazu u istoriji, što zahteva pripremu za mogući rat. Kim je istakao važnost vojnog treninga i priprema za odbranu zemlje u svetlu povećane napetosti u regionu. Ove izjave dolaze u vreme kada se odnosi između Severne Koreje i SAD-a ponovo zaoštravaju, nakon neuspelog sastanka između Kim Džong Una i bivšeg predsednika SAD-a Donalda Trampa. Neki analitičari strahuju da bi ovi pozivi mogli dovesti do daljeg eskalacije tenzija na Korejskom poluostrvu.

Berislav Janković avatar

izbor urednika