Maloletni K. K. koji je počinio masovno ubistvo u Osnovnoj školi „Vladislav Ribnikar“ svedočio je u Specijalnom sudu u Beogradu, na suđenju svojim roditeljima Miljani i Vladimiru Kecmanoviću. Ispitivanje dečaka nije završeno i nastaviće se 17. oktobra. Maloletnik je prvi put izveden iz psihijatrijske ustanove u kojoj se nalazi od zločina. Punomoćnik porodica ubijenih izjavio je da iskaz maloletnog K. K. ide u pravcu osude, dok branilac okrivljenih tvrdi da razlozi tragičnog događaja ostaju duboko u dečakovoj duši. Suđenje je zatvoreno za javnost radi zaštite interesa maloletnih žrtava. Otac maloletnog napadača je optužen za teško krivično delo protiv opšte sigurnosti, dok je majka optužena zbog DNK tragova na čauri pronađenoj na mestu zločina. Napadač nije odgovoran pred zakonom zbog maloletnosti.
Masovni ubica iz Ribnikara svedočio na suđenju svojim roditeljima

Podeli vest



