Meloun iskren: Dobro je kada pobedite bez Jokića!

Zoran Đukić avatar

Košarkaši Denvera ostvarili su važnu pobedu protiv Portland Trail Blazersa rezultatom 114:111, i to bez dvojice ključnih igrača – Nikole Jokića i Džamala Mareja. Ovo je bila 50. pobeda Denvera u trenutnoj NBA sezoni, što ih čini jednim od najboljih timova u ligi. Iako su igrali bez Jokića i Mareja, ekipa iz Kolorada je uspela da savlada Portland na gostovanju.

Nikola Jokić propustio je meč zbog upale kuka i bolova u donjem delu leđa, dok je Jamal Murray van terena zbog povrede članka. Trener Denvera, Majk Malone, izjavio je da je srećan što je ekipa uspela da trijumfuje bez svojih najboljih igrača, posebno na gostujućem terenu. Iako su imali problema sa odbranom u trećoj četvrtini, igrači Denver Nagetsa su uspeli da postignu ključne koševe koji im se pokazali važnim za konačnu pobedu.

Najbolji strelac Denvera bio je Reggie Jackson sa 23 poena, dok je Aaron Gordon dodao 22 poena, 12 skokova i pet asistencija. Takođe, Braun je postigao 17 poena, Kaldvejl-Poup 13 poena, a Porter Junior 12 poena. Na drugoj strani, Duop Reath je predvodio Portland sa 24 poena, osam skokova, dve asistencije i jednom ukradenom loptom, dok je Henderson dodao 22 poena.

Denver Nagetsi se trenutno nalaze na drugom mestu tabele Zapadne konferencije sa skorom od 50 pobeda i 21 poraza, dok je Portland na pretposlednjem mestu sa 19 pobeda i 52 poraza.

Ova pobeda je još jedan dokaz snage tima Denver Nagetsa i njihove sposobnosti da se izbore za pobede čak i bez svojih najboljih igrača. Uz čvrstu timsku igru i doprinos svakog igrača, Denver Nagetsi se nadaju uspešnoj završnici sezone i dostizanju svojih ciljeva u plej-ofu.

Zoran Đukić avatar

izbor urednika