„MISLIM DA SMO MOGLI BOLJE“: Miloš Veljković se oglasio posle utakmice Zvezda

Zoran Đukić avatar

Nije uspela Crvena zvezda da zabeleži trijumf na startu Lige Evrope protiv Seltika. Utakmica koja se igrala na stadionu „Rajko Mitić“ završila je rezultatom 1:1. Ovaj ishod je razočarao navijače, ali i igrače, a među njima je bio i Miloš Veljković, koji je dao svoju ocenu na meču.

Veljković je istakao svoje nezadovoljstvo rezultatom, naglasivši da je ekipa imala potencijal da slavi. Prema njegovim rečima, tim je imao bolju kontrolu lopte u prvom poluvremenu i dominirao na terenu. „Mislim da smo bili bolji sa loptom u prvom poluvremenu, da smo dominirali. U drugom poluvremenu smo gubili neke lopte i bili lošiji u tranziciji. Ušli smo u probleme“, rekao je Veljković. Ova izjava pokazuje da je on svestan potreba za poboljšanjem u igri, posebno u drugom poluvremenu.

Mateus, golman Crvene zvezde, takođe je bio istaknut tokom meča, sa nekoliko fenomenalnih intervencija koje su sačuvale tim od poraza. Veljković je pohvalio njegovu izvedbu, što dodatno govori o važnosti njegovog doprinosa u ključnim momentima utakmice. „Mislim da smo mogli bolje, imali smo šanse da dobijemo utakmicu“, dodao je štoper, ističući da su prilike postojale.

Gledajući odbranu Crvene zvezde, Veljković je komentarisao izazove koje donose promene u timu. „Nije lako kada menjaš partnera, mislim da je odradio dobar posao,“ rekao je o kolegi u odbrani. Njegovo mišljenje o odbrambenoj igri u prvom poluvremenu bilo je pozitivno, dok je naglasio da su se u drugom poluvremenu suočili sa problemima, posebno zbog tranzicije. „Defanzivno smo stajali okej, posebno prvo poluvreme. Drugo je bilo teže zbog tranzicije i mislim da sa loptom možemo bolje. Onda bi rezultat bio drugačiji“, zaključuje iskusni štoper.

Ova utakmica jeste bila prva u grupnoj fazi Lige Evrope, iako nije donela očekivane rezultate, ostavlja prostor za analizu i unapređenje igre Crvene zvezde. Planiranje za narednu utakmicu protiv Porta, koja je zakazana za 2. oktobar u 21 sat, već je u punom jeku. Kako igrači teže ka napretku, proći će kroz analize dosadašnjih mečeva kako bi ispravili greške.

Navijači su, razume se, razočarani ishodom, ali su i dalje uvereni da tim ima potencijal za velike uspehe u ovoj sezoni. Očekivanja su visoka, naročito s obzirom na kvalitet igrača i tehničkog osoblja. Crvena zvezda je poznata po svojoj borbenosti, a igrači su očigledno motivisani da pokažu svoj pun kapacitet na terenu.

Liga Evrope donosi nove izazove, a rivali kao što je Port će zasigurno biti težak protivnik. Ipak, u ekipi postoji smelost i želja da se napravi rezultat. Bez obzira na ishod prvog meča, tim će raditi na usavršavanju svojih veština i taktika kako bi došao do povoljnijih rezultata u budućnosti.

U takvim trenucima, timska hemija je od izuzetne važnosti. Kako se igrači navikavaju jedni na druge, međusobno poverenje raste, što može doneti dodatnu energiju i motivaciju na terenu. Sa ovim fokusom, Crvena zvezda može istovremeno učiti iz grešaka i raditi na poboljšanjima potrebnim za ostvarenje svojih ciljeva.

Sve oči su sada uprte ka narednoj utakmici, gde se očekuje da će ekipa biti spremna da se bori za pobedu i vrati se na pravi put u grupnoj fazi Lige Evrope.

Zoran Đukić avatar

izbor urednika