Pripadnici Uprave saobraćajne policije su danas oko 17.30 časova zaustavili dvadesetogodišnjeg vozača vozila „Fiat“ koji je na putu Pančevo-Vršac u Alibunaru preticao kolonu od tri vozila. Prema saopštenju Ministarstva unutrašnjih poslova, kontrolom je utvrđeno da je vozač upravljao vozilom bez vozačke dozvole i to u vreme trajanja posebne mere isključenja vozača iz saobraćaja.
Oduzeto mu je vozilo jer je bilo više puta pravnosnažno osuđen zbog težih prekršaja, a već mu je jednom oduzeto vozilo 16. septembra ove godine zbog istog razloga. Ministarstvo unutrašnjih poslova poručuje da je za sedam meseci, koliko je mera u primeni, od počinilaca težih prekršaja privremeno oduzeto 256 vozila.
Ova akcija je deo nastojanja policije da smanji broj prekršaja u saobraćaju i poboljša bezbednost učesnika u saobraćaju. Prekršaji poput vožnje bez vozačke dozvole su ozbiljan problem koji može ugroziti živote mnogih ljudi na putevima, stoga je važno da se preduzimaju oštre mere protiv onih koji se ne pridržavaju saobraćajnih propisa.
Ovo nije prvi put da se vozaču oduzima vozilo zbog istog prekršaja, što ukazuje na to da su mu prethodne kazne bile nedovoljno efikasne u sprečavanju ponavljanja prekršaja. Zato je važno da se pooštre kazne i da se uvedu dodatne mere kako bi se smanjio broj prekršaja i povećala sigurnost u saobraćaju.
Policija će nastaviti sa sprovođenjem akcija u borbi protiv prekršaja u saobraćaju i apeluje na vozače da poštuju saobraćajne propise kako bi se smanjio broj nesreća i povreda na putevima. Očekuje se da će ovakve mere imati pozitivan uticaj na ponašanje vozača i doprineti poboljšanju stanja u saobraćaju.
Ukoliko se pokazalo da oduzimanje vozila nije dovoljno efikasno u sprečavanju vozača da ponovo čini prekršaje, možda će biti potrebno razmotriti i druge mere koje bi doprinele većoj odgovornosti i disciplini u saobraćaju. Važno je da se vozači osveste o opasnostima vožnje bez vozačke dozvole i da shvate da takvo ponašanje može imati ozbiljne posledice.
Ministarstvo unutrašnjih poslova će i dalje raditi na unapređenju sistema kontrole saobraćaja i sprovođenju mera protiv prekršaja kako bi se povećala bezbednost svih učesnika u saobraćaju. Važno je da se vozači pridržavaju propisa i da budu odgovorni u vožnji kako bi se smanjila brojnost nesreća i povreda na putevima.
Očekuje se da će ovakve akcije imati pozitivan uticaj na svest vozača i da će se broj prekršaja u saobraćaju smanjiti, čime će se poboljšati bezbednost svih učesnika u saobraćaju. Nastavak sprovođenja mera protiv prekršaja je neophodan kako bi se očuvala bezbednost na putevima i sačuvali životi svih učesnika u saobraćaju.




