Na Goliji više od 20 centimetara snega

Aleksandar Radosavljević avatar

Planina Golija, jedna od najviših planina u Srbiji, pokrivena je sa skoro 20 centimetara snega nakon nekoliko sati intenzivnih snežnih padavina. Srećom, putevi na Goliji su očišćeni i prohodni, zahvaljujući naporima kamiona koji su radili na čišćenju puteva. Isto tako, putevi ka Zlatiboru i Tari su takođe prohodni nakon što je sneg prouzrokovao probleme.

Na jednom delu puta ka Zlatiboru, na Borovoj Glavi, pala je velika količina snega u kratkom vremenskom periodu, ali su putari brzo reagovali i uklonili sneg sa puta. S obzirom da su najavljene niske temperature, vozači su upozoreni da budu oprezni i da ne kreću na put bez odgovarajuće zimske opreme.

Situacija se sada smirila, ali se i dalje preporučuje da vozači budu pažljivi zbog moguće poledice na putevima. Putari i dalje dežuraju i redovno posipaju agregate kako bi smanjili opasnost od poledice. Svi putevi ka Zlatiboru, Tari i Goliji su sada prohodni i putnici mogu sigurno putovati.

Aleksandar Radosavljević avatar

izbor urednika