NASA odlaže slanje nove posjete u svemir

Nikoleta Tadić avatar

NASA je odlučila odgoditi novo lansiranje astronauta kako bi imali više vremena za analizu problema s Boingovom kapsulom koja je trenutno na Međunarodnoj svemirskoj stanici. Lansiranje Spejs-Iksovog leta sa četiri astronauta odgađa se za najraniji 24. septembar. Test-piloti Bač Vilmor i Sunu Vilijams već su dva mjeseca na stanici, a trebali su se vratiti sredinom juna. NASA još razmatra opcije za njihov povratak, uključujući povratak Spejs-Iksovom kapsulom. Novi detalji trebali bi biti objavljeni na konferenciji za novinare. Trenutno su oba doka na stanici zauzeta, pa će jedan morati biti ispražnjen prije lansiranja Spejs-Iksove kapsule. Rusija također ima svoje parking mjesto za Sojuz-kapsule na stanici.

Nikoleta Tadić avatar

izbor urednika