Niko nema pravo da blokira ulaz na fakultete, plenum nema izvršnu moć

Aleksandar Radosavljević avatar

Student Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu, Jovan Babić, iznio je svoje mišljenje o blokadi fakulteta koju su izvršili neki studenti. On ističe da oni nemaju pravo da blokiraju ulaz drugim ljudima i da svi imaju pravo da pristupe zgradi fakulteta. Blokada ograničava slobodu kretanja, pravo na obrazovanje i ugrožava pravo na rad ljudi koji rade na fakultetima.

Babić je istakao da je plenum dozvoljen zakonom, ali da nema izvršnu moć i ne može donijeti odluke o blokiranju fakulteta. Ovakve akcije dovode do nepotrebnih problema i ometaju normalan rad institucija. Svi trebaju poštovati zakon i prava drugih ljudi.

Ova tema je aktualna u javnosti i važno je da se čuje mišljenje svih strana kako bi se pronašlo rješenje koje će zadovoljiti sve učesnike. Svaki student ima pravo na svoje mišljenje i na slobodu izražavanja, ali je bitno da to bude u skladu sa zakonskim propisima.

Nadamo se da će se situacija na fakultetima smiriti i da će se pronaći mirno rješenje koje će omogućiti normalan rad svima uključenim u obrazovni sistem. Važno je da se poštuju prava svih i da se izbjegnu sukobi koji mogu naštetiti svima uključenim u ovu temu.

Aleksandar Radosavljević avatar

izbor urednika