Košarkaški klub Partizan uskoro će dobiti pojačanje iz redova aktuelnog svetskog šampiona, jer je na pragu dolaska Isak Bonga. Prema informacijama koje je preneo „Mocart sport“, klub iz Humske je blizu dogovora sa 24-godišnjim krilnim igračem Bajern Minhena. Ugovor sa nemačkim košarkašem trebao bi da bude potpisan na dve godine.
Vest o dolasku nemačkog krilnog igrača potvrdili su i brojni italijanski novinari koji prate košarku. Bonga bi bio značajno pojačanje za ekipu Željka Obradovića, koji je proveo poslednje dve sezone u redovima Bavaraca, sa kojima je osvojio titulu prvaka države. Takođe, sa selekcijom Nemačke je stigao do zlata na Mundobasketu u Manili pobedivši Srbiju u finalu.
Bonga je tokom prošle sezone u Evroligi prosečno postizao 5,8 poena, 4,2 uhvaćene lopte i 1,2 asistencije na 21 utakmici. Pored evropskog iskustva, Bonga je igrao i u NBA ligi za Los Angeles Lakers, Washington Wizards i Toronto Raptors.
Ukoliko se transfer realizuje, Bonga će biti četvrto pojačanje Partizana za novu sezonu, pridružujući se Vanji Marinkoviću, Gabrijelu Ife Lundbergu i Franku Nilikini.
U drugim vestima, Milan Borjan, doskorašnji golman Crvene zvezde, je raskinuo ugovor sa šampionom Srbije i trenutno uživa u slobodno vreme. Njegova supruga Snežana je snimila video koji je postao hit na društvenim mrežama.




