Apelacioni sud u Beogradu ukinuo je prvostepenu presudu i naložio novo suđenje četvoročlanoj kriminalnoj grupi koja se tereti za preprodaju psihoaktivnih lekova. Na čelu ove grupe je bio Slaviša Bojković, bivši pomoćnik komandira kragujevačke policije i istaknuti funkcioner Sindikata srpske policije. Specijalni sud u Beogradu ga je prošle godine osudio na 11 godina zatvora. Pored njega, Siniša Zdjelarić je osuđen na 11 godina, Miroslav Mihajlović na 10 godina, a Nikola Zdjelarić na sedam godina zatvora.
Apelacioni sud je zaključio da je prvostepena presuda zahvaćena bitnim povredama odredaba krivičnog postupka i da izreka presude nije razumljiva. Osim toga, postoji nedostatak navedenih činjenica i nejasni i protivrečni razlozi. Sud je takođe oduzeo imovinu okrivljenima, uključujući motorna vozila, zemljišta, stanove i poslovne prostore.
Prema optužnici, ova grupa je delovala od 16. juna do 8. oktobra 2020. godine, kada su uhapšeni prilikom primopredaje 100.000 tableta „ksalola“. Uhvaćeni su dok su pretovarivali kartonske kutije s lekovima iz jednog automobila u drugi. Takođe, Više javno tužilaštvo u Beogradu je podiglo optužnicu protiv Vladimira J. (48) zbog sumnje da je neovlašćeno držao supstance koje su proglašene za opojnu drogu.
Nova presuda će biti doneta nakon ponovnog suđenja ovoj kriminalnoj grupi, a očekuje se da će pravda biti dostignuta na osnovu zakonitih postupaka i pravilnosti. Sudski postupci protiv organiziranih kriminalnih grupa poput ove pokazuju odlučnost pravosudnih organa u borbi protiv kriminala i očuvanju zakonitosti u društvu.




