Novosađanin i Obrenovčanin uhapšeni prilikom primopredaje

Aleksandar Radosavljević avatar

Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Novom Sadu nedavno su sproveli značajnu akciju koja je rezultirala hapšenjem dvojice osumnjičenih za neovlašćenu proizvodnju i promet opojnih droga. Mladić A. V. (25) iz Novog Sada i I. D. (40) iz okoline Obrenovca uhapšeni su nakon opsežne istrage i nekoliko pretresa.

Tim istražitelja novosadske kriminalističke policije, u saradnji sa Policijskom stanicom Obrenovac i Policijskom upravom u Sremskoj Mitrovici, otkrio je i zaplenio značajne količine narkotika. Tokom akcije oduzeto je više od 30 kilograma marihuane, osam litara amfetaminskog ulja, a pronađena su i tri pištolja, prigušivač, kao i oko 300 komada municije.

Osim ovog oružja, inspektori su zaplenili i 15 kilograma praška koji se koristi za uvećanje smese narkotika, kao i četiri digitalne vage i četiri i po litre ulja koje se koristi za proizvodnju amfetamina. Ova akcija predstavlja značajan korak u borbi protiv trgovine drogama u regionu, te ukazuje na ozbiljnost situacije i potrebu za jačanjem policijskih kapaciteta u ovoj oblasti.

Jedan od ključnih trenutaka operacije dogodio se kada je A. V. pokušao da pobegne od policije, odbacujući kesu sa marihuanom tokom primopredaje. Ovo je dodatno otežalo njegovu poziciju i rezultiralo dodatnom krivičnom prijavom za ometanje službenog lica u vršenju službene dužnosti. I. D., inače stariji od A. V., osumnjičen je za krivično delo nedozvoljene proizvodnje, držanja, nošenja i prometa oružja i eksplozivnih materija, pošto su oružje i municija pronađeni na lokaciji koju on koristi.

Istraga je pokazala da su ovi osumnjičeni bili deo šire mreže koja se bavila distribucijom narkotika na teritoriji Novog Sada i okolnih opština. Uzimajući u obzir količine nedozvoljenih supstanci koje su zaplenjene, može se pretpostaviti da su njihovi alati i metode proizvodnje bili dobro organizovani i da su činili značajnu pretnju lokalnoj zajednici.

Policija je istakla da je ovo hapšenje deo šire strategije borbe protiv organizovanog kriminala i trgovine drogom. U poslednjih nekoliko meseci slične akcije se često sprovode, što ukazuje na povećanu proaktivnost policijskih službenika u borbi protiv ovih ozbiljnih krivičnih dela.

Obojici osumnjičenih određeno je zadržavanje do 48 sati, nakon čega će biti privedeni, uz krivičnu prijavu, višem javnom tužiocu u Novom Sadu. Postavljaju se pitanja o potencijalnim saradnicima i širem okruženju koje je moglo biti uključeno u njihovu delatnost, a bez sumnje, istraga će se nastaviti.

Ova akcija je takođe podstakla diskusije o problemu drogiranja u Srbiji, posebno među mladima, i potrebom za preventivnim merama. Dodavanje edukacije o opasnostima droga u školski kurikulumski sadržaj, ali i jačanje programa rehabilitacije za zavisnike može biti od ključnog značaja za smanjenje ovog problema.

U isto vreme, policija poziva građane da prijave sumnjive aktivnosti i saradjuju sa organima reda kako bi se unapredila sigurnost u društvu. Ističe se da je važno da zajednica bude uključena u borbu protiv narkomanije, jer efikasna prevencija može značajno smanjiti potražnju za drogama, što na kraju može uticati na smanjenje kriminalnih aktivnosti vezanih za drogu.

Na kraju, policijske snage nastavljaju sa radom na suzbijanju trgovine drogom i sličnim kriminalnim delatnostima, uvodeći sve rigoroznije metode i akcije kako bi se osigurala sigurnost građana i očuvala javna bezbednost. Akcije poput ove predstavljaju poruku da trgovina drogom neće biti tolerisana i da će svi koji se upuste u ove ilegalne aktivnosti snositi posledice svog delovanja.

Aleksandar Radosavljević avatar

izbor urednika