Više javno tužilaštvo u Novom Sadu podiglo je optužnicu protiv 13 osoba zbog obrušavanja nadstrešnice železničke stanice u Novom Sadu, koje je rezultiralo smrću petnaest lica i teškim povređivanjem dva. Među optuženima su bivši direktori i ministri, kao i lica odgovorna za projektovanje, izvođenje građevinskih radova i stručni nadzor. Optuženi se sumnjiče za krivična dela teško delo protiv opšte sigurnosti i nepropisno izvođenje građevinskih radova. Optužnica je podignuta nakon završetka istražne faze krivičnog postupka. Javna tužilaštva su izlaskom studenta u susret dostavila javnosti raspoložive dokazne dokumentacije na službene računarske servere. Vrhovni javni tužilac Zagorka Dolovac se zalaže za održavanje sastanka sa studentskim predstavnicima radi pojašnjenja zahteva i pružanja dodatnih informacija.
Oglasila se Zagorka Dolovac o istrazi pada nadstrešnice u Novom Sadu i zahtevima studenata

Podeli vest



