OI: Teniserka Donna Vekić osvojila srebro | Tenis Vijesti

Aleksandar Radosavljević avatar

Najbolja hrvatska teniserka Donna Vekić osvojila je srebrnu medalju na olimpijskom turniru u Roland Garrosu, gdje ju je u finalnom dvoboju pojedinačne konkurencije pobijedila Kineskinja Zheng Qinwen. Vekić je uspjela vratiti izgubljeni servis u drugom setu, ali je Zheng iskoristila priliku za ‘break’ i došla do servisa za pobjedu. Nakon jednog sata i 46 minuta igre, Zheng je osvojila zlatnu medalju, postavši prva kineska teniserka koja je osvojila olimpijsko odličje u pojedinačnoj konkurenciji. Olimpijske medalje su rijetkost za hrvatske tenisere, ali Vekić je postala prva hrvatska teniserka koja je osvojila olimpijsko odličje od 1988. godine, kada je tenis ponovno uvršten u redovan olimpijski program. Ukupno su hrvatski teniseri i teniserke osvojili šest medalja u tenisu, od kojih su najuspješniji bili Nikola Mektić i Mate Pavić koji su osvojili zlato na OI u Tokiju u konkurenciji parova.

Aleksandar Radosavljević avatar

izbor urednika