Olga Danilović, mlada srpska teniserka, nedavno je postigla svoje treće WTA finale u karijeri, što je dolazi u istom mesecu kada je postigla najbolji svetski renking u svojoj karijeri. U polufinalu turnira serije 250 u Guangdžou, Olga je pobedila prvu nositeljku Katerinu Sinijakovu, koja je meč predala pri rezultatu 1:1 u setovima. Ovo je bio njihov prvi susret, a Olga je uspela da eliminise teniserku sa 11 Grend slem titula u dublu. Ovim uspehom, Danilovićeva se plasirala u svoje prvo finale od Lozane 2022. godine.
U finalu, koje se odigralo u nedelju, Olga se suočila sa pobednicom meča između Bronzeti i Dolehajd. Ulazak u finale doneo je Olgi napredak na WTA listi, sada se nalazi na 64. mestu, a mogla bi da dostigne 52. mesto ukoliko osvoji turnir.
Na početku meča, Olga je brzo stekla prednost od 3:0 sa dva brejka, ali Sinijakova je uspela da preokrene situaciju nakon što je zatražila medicinski prekid. U drugom setu, Olga je pružila stabilniju igru, sa manje neiznuđenih grešaka nego u prvom setu. Ovu stabilnost je iskoristila da izjednači rezultat u setovima nakon osvajanja osvojenog servisa protivnice.
Završnica meča bila je veoma dramatična, sa čak pet uzastopnih brejkova. Iako je Olga imala priliku da ranije završi meč, Sinijakova je pružala snažan otpor. Međutim, treći medicinski prekid pri rezultatu 4:3 u korist Olge, označio je kraj meča, pošto je protivnica predala meč pri vođstvu Danilovićeve od 40:0 u narednom gemu.
Olga Danilović, mlada srpska teniserka, pokazala je svoj talenat i borbenost na turniru u Guangdžou, ostvarujući svoje treće WTA finale u karijeri. Ovim uspehom, napredovala je na WTA listi i mogla bi da dosegne 52. mesto ukoliko osvoji turnir. Potrebno je pohvaliti njen trud i upornost tokom meča, kao i sposobnost da se izbori sa jake protivnice poput Sinijakove. Svi ljubitelji tenisa sigurno će pratiti buduće uspehe ove talentovane srpske teniserke.




