Olimpijski plivači koriste koka-kolu kako bi se zaštitili od bolesti prilikom plivanja u zagađenim vodama Sene u Parizu. Unatoč popularnosti ove prakse među sportašima, stručnjaci tvrde da nema znanstvenih dokaza o njenoj učinkovitosti. Gradonačelnica Pariza i francuski zvaničnici tvrde da su uložili napore u čišćenje rijeke, ali neki stručnjaci i dalje izražavaju sumnje u sigurnost vode. Belgija je povukla svoj tim iz natjecanja nakon što je sportašica završila u bolnici zbog bakterije ešerihija koli. Profesor Dejvi Džons upozorava da bi plivanje u reci Sene moglo biti opasno zbog izloženosti hemikalijama i biološkim patogenima.
Olimpijci koriste koka-kolu kao oružje protiv infekcija

Podeli vest



