Jubilarni 20. Šumadijski sajam poljoprivrede svečano je otvoren danas u Kragujevcu, a ove godine učestvuje preko 100 izlagača. Manifestacija nosi epitet najveće smotre u agraru južno od Save i Dunava, a u protekle dve decenije predstavilo se više od četiri hiljade izlagača. Državna sekretarka Ministarstva poljoprivrede Srbije Livija Pavićević istakla je važnost sajma kao mesta razmene iskustava i upoznavanja sa novim trendovima u poljoprivredi. Gradonačelnik Kragujevca Nikola Dašić naglasio je da je poljoprivreda strateški važna za Srbiju i da je cilj sajma podrška proizvođačima u praćenju najnovijih tehnologija i trendova. Na jubilarnom sajmu potpisana je i saradnja između Novosadskog sajma i Šumadijskog sajma radi organizacije predstojećeg sajma EKSPO 2027.
Otvoren 20. Šumadijski sajam poljoprivrede u Kragujevcu

Podeli vest



