Policija uhapsila muškarca zbog neovlaštene proizvodnje i prodaje droge
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Beogradu, tačnije Policijske stanice Zemun, u saradnji sa Višim javnim tužilaštvom u Beogradu, uhapsili su 39-godišnjeg muškarca pod inicijalima N.D. zbog sumnje da je izvršio krivično delo neovlašćena proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga.
Policija je pronašla oko tri kilograma kokaina i kilogram supstance za uvećanje mase narkotika u kombiju marke „reno“ na parkingu u Surčinu koji je koristio osumnjičeni. Sumnja se da je N. D. nabavljao kokain u Holandiji i prodavao ga na teritoriji Beograda.
Ovaj događaj označava još jedan uspeh policije u suzbijanju trgovine drogom u Srbiji. U poslednjih nekoliko meseci, MUP je uspeo da uhapsi veliki broj osoba osumnjičenih za trgovinu narkoticima, što ukazuje na ozbiljan rad i angažman policije u borbi protiv kriminala.
Ovo hapšenje je deo šire akcije koja ima za cilj smanjenje prisustva ilegalnih supstanci na ulicama Beograda i oduzimanje imovine kriminalcima koji zarađuju na ilegalnoj trgovini drogom. Policija i tužilaštvo pozivaju građane da budu svesni opasnosti koje droga nosi i da aktivno učestvuju u borbi protiv ovog problema, prijavljujući sumnjive aktivnosti ili osobe nadležnim organima.
N. D. će biti priveden sudiji za prethodni postupak, koji će odlučiti o daljim merama protiv njega. Očekuje se da će istraga o ovom slučaju biti nastavljena kako bi se otkrili eventualni članovi kriminalne grupe i sprečila dalja distribucija opojnih droga.
Otkrivanje ovakvih kriminalnih aktivnosti predstavlja važan korak ka očuvanju javne bezbednosti i suzbijanju kriminala u Srbiji. Policija i tužilaštvo nastaviće da sarađuju i zajedno rade na identifikaciji i hapšenju osoba koje se bave ilegalnom trgovinom drogom, kako bi se građanima obezbedila sigurna i bezbedna sredina za život i rad.




