Postojanje Sektora za vanredne situacije od vitalnog značaja za Srbiju

Aleksandar Radosavljević avatar

Potpredsjednik Vlade Republike Srbije i ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić prisustvovao je Svečanoj akademiji povodom Dana sektora za vanredne situacije i jubileja 15 godina od osnivanja, u Srpskom narodnom pozorištu u Novom Sadu i tom prilikom rekao je da je postojanje sektora za vanredne situacije od vitalnog značaja za Srbiju.

„Svečana akademija povodom Dana sektora za vanredne situacije održana je u Srpskom narodnom pozorištu u Novom Sadu, gdje je potpredsjednik Vlade Republike Srbije i ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić naglasio važnost ovog sektora za Srbiju. Dačić je istakao da je podržao koncept Predraga Marića koji je od vitalnog značaja za zemlju, te da ne postoji bolji sektor u regiji od srpskog“, prenosi Tanjug/Nenad Mihajlović.

Ministar unutrašnjih poslova istakao je da su vatrogasci od nastanka sektora bili suočeni s različitim situacijama poput požara, poplava i pandemija te da su postali simbol hrabrosti i stručnosti u Srbiji. Cilj je sistemski riješiti položaj dobrovoljnih društava.

Načelnik sektora za vanredne situacije, Luka Čaušić rekao je da je cilj na duge staze da sektor postane jedna od najefikasnijih službi za vanredne situacije u Evropi. Istakao je da su ljudi najvažniji faktor sektora za vanredne situacije te da vatrogasci imaju ljubav prema zemlji i hrabrost.

Gradonačelnik Novog Sada, Milan Đurić zahvalio se dobrovoljnim vatrogasnim društvima i najavio gradnju vatrogasne stanice. Ministar Dačić dobiva posebnu plaketu zahvalnosti, a posebna nagrada, ikona namijenjena premijeru, uručena je izaslaniku predsjednika Vlade. Zlatne značke i plakete su dodijeljene za uspješan rad i spašavanje.

Na svečanosti su uručene posebne nagrade za doprinos radu sektora za vanredne situacije u Srbiji, kao i plakete zahvalnosti.clanak sadrzi informacije o Svecanoj akademiji povodom Dana sektora za vanredne situacije i jubileja 15 godina od osnivanja, u Srpskom narodnom pozorištu u Novom Sadu, kojoj je prisustvovao potpredsjednik Vlade Republike Srbije i ministar unutrasnjih poslova Ivica Dacic. Dačić je naglasio važnost sektora za vanredne situacije za Srbiju, te istaknuo da su vatrogasci postali simbol hrabrosti i stručnosti. Govorili su i drugi visoki gosti, kao što su gradonačelnik Novog Sada Milan Đurić i načelnik sektora za vanredne situacije Luka Čaušić. Uručene su specijalne nagrade i priznanja, a za uspešan rad i spasavanje dodjeljene su zlatne značke i plakete.

Aleksandar Radosavljević avatar

izbor urednika