BEOGRAD – Napad na pripadnika Žandarmerije koji je obezbeđivao ambasadu Izraela izazvao je uznemirenost u Beogradu. Potpredsednik Vlade Srbije i ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić potvrdio je da je NN lice, čiji identitet još nije poznat, pucalo iz samostrela i pogodilo žandarma u vrat.
Incident se dogodio oko 11 sati kada je napadač pucao na pripadnika Žandarmerije M.J. (1990) koji je bio na dužnosti obezbeđenja ambasade Izraela. U samoodbrani, pripadnik Žandarmerije je koristio oružje i uspeo da savlada napadača. Nažalost, napadač je kasnije preminuo od posledica ranjavanja.
Ministar Dačić je potvrdio ovaj incident i izrazio duboko žaljenje zbog ovog događaja. Nadležne institucije sada pokušavaju da utvrde identitet napadača kao i motive koji su ga naveli na ovaj napad.
Ovakvi incidenti su veoma retki u Srbiji, posebno kada su u pitanju napadi na pripadnike službi bezbednosti. Zbog toga je ova vest odjeknula u javnosti i izazvala zabrinutost kod građana. Bezbednosne mere su dodatno pojačane kako bi se na vreme sprečili slični incidenti u budućnosti.
Podsetimo, ambasada Izraela u Beogradu je važna diplomatska misija koja ima značajnu ulogu u bilateralnim odnosima između Srbije i Izraela. Srbija je u prošlosti imala dobre odnose sa Izraelom i ova misija je ključna za održavanje tih veza.
Očekuje se da će nadležne institucije brzo reagovati i istražiti ovaj slučaj kako bi se saznale sve okolnosti ovog napada. Građani se pozivaju da budu mirni i da se pridržavaju uputstava službi bezbednosti kako bi se očuvala bezbednost i mir u gradu.
Ovo je još jedan podsetnik na važnost bezbednosti i saradnje između službi bezbednosti i građana u očuvanju reda i mira u društvu. Bezbednost svih građana je prioritet i moramo zajedno raditi na očuvanju bezbednosti u našoj zemlji.
Nadamo se da će ovaj incident biti uspešno rešen i da ćemo iz njega izvući pouke koje će nam pomoći da budemo još efikasniji u sprečavanju sličnih događaja u budućnosti. Bezbednost svakog građanina je od izuzetne važnosti i moramo se zajedno boriti protiv svih oblika nasilja i terorizma.
Događaji poput ovog nas podsećaju da moramo biti oprezni i da je potrebno da svi zajedno radimo na očuvanju bezbednosti u našoj zemlji. Nadamo se da će istraga ovog napada biti uspešna i da ćemo uskoro saznati sve okolnosti ovog incidenta.
Bezbednost je prioritet i moramo biti svi uključeni u njen očuvanje. Nadamo se da će nadležne institucije brzo reagovati i preduzeti sve neophodne mere kako bi se sprečili slični incidenti u budućnosti. Građani se pozivaju da budu oprezni i da pruže podršku službama bezbednosti kako bi se očuvala sigurnost i bezbednost u našem gradu.




