Ministar građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Goran Vesić posetio je danas gradilište istočne obilaznice oko Kruševca i istakao značaj ove saobraćajnice za grad i okolna mesta. Istakao je da će nova obilaznica omogućiti brži i bezbedniji tranzitni saobraćaj oko Kruševca. Do sada je izgrađeno 38% deonice, a planira se dodatnih pet kilometara kako bi obilaznica bila u punoj funkciji.
Vesić je prisustvovao obeležavanju Vidovdana u Kruševcu gde je ponovio da će do kraja godine biti završena deonica Moravskog koridora do Trstenika, sa mogućom ekspanzijom do Vrnjačke banje. On je istakao da će Moravski koridor povezati Kruševac, Kraljevo, Trstenik, Vrnjačku Banju i druge gradove sa autoputevima Beograd-Niš i ‘Miloš Veliki’, što će pozitivno uticati na razvoj privrede i turizma u regionu.
Ministar je najavio da će do kraja godine biti raspisan tender za projekat regionalne deponije u Kruševcu, koji je jedan od većih komunalnih problema grada. Takođe je istakao važnost obnove pruge Stalać-Kruševac-Kraljevo-Rudnica koju finansira EU.
Planirani su radovi na brzoj pruzi na tunelu 4 na deonici Stalać – Đunis, koji bi trebalo da počnu oko 15. jula. Ministar je izrazio očekivanje da će do kraja godine biti izabran izvođač za kompletnu deonicu, što će omogućiti brzu železnicu za putnički i kargo saobraćaj u Kruševcu.
Gradonačelnik Kruševca Ivan Manojlović zahvalio je ministru Vesiću na dosadašnjoj podršci gradu i istakao benefite izgradnje auto-puta, poput privlačenja investitora i olakšavanja života građana. Manojlović je naglasio da će buduća brza železnica dodatno doprineti privrednom razvoju grada i regiona.
Očekuje se da će završetak Moravskog koridora i obnova pruge Stalać-Kruševac-Kraljevo-Rudnica značajno unaprediti infrastrukturu i doprineti ekonomskom razvoju regije. Ministar Vesić obećao je da će Vlada nastaviti da podržava projekte koji će dati novi impuls razvoju Kruševca i okolnih mesta.



