Gradonačelnik Novog Sada Milan Đurić posetio je Kliniku za ginekologiju i akušerstvo prvog dana ove godine i uručio poklon od 300.000 dinara prvorođenoj bebi čija majka ima prebivalište na teritoriji grada. Grad Novi Sad je obezbedio novčani poklon od 200.000 dinara za sve bebe rođene 1. januara. Đurić je izjavio da je najradosnija vest kad čuju podatke o broju rođenih beba iz porodilišta Betanija. Grad Novi Sad obezbeđuje novčanu pomoć za prvo dete u iznosu od 50.000 dinara, a takođe pruža podršku i za biomedicinski potpomognutu oplodnju.
Grad finansira i besplatne vrtiće za decu, subvencioniše boravak dece u privatnim vrtićima, obezbeđuje besplatne udžbenike i prevoz učenika srednjih škola. Deci iz porodica sa troje i više dece obezbeđuje se besplatna ishrana u osnovnim školama, godišnje autobuske karte, umanjenje obaveze plaćanja komunalnih usluga, besplatne karte za Štrand i novčana pomoć za decu osnovnoškolskog uzrasta iz porodica sa više dece koje primaju dečiji dodatak.
Gradonačelnik je izrazio nadu da će broj porođaja u gradu rasti, te da će lokalna samouprava nastaviti da podržava porodice i decu kroz različite vidove pomoći i podrške. Đurić je čestitao porodici Živković iz Kaća na prinovi i poželeo im mnogo zdravlja i sreće, kao i svim porodicama koje će od sada imati novog člana. Grad Novi Sad je takođe obezbedio novčani poklon za trojke i novčani poklon povodom Dana Grada, 1. februara, za sve bebe rođene tog dana.




