Radnici kompanije Boeing nastavljaju sa štrajkom već šest nedelja, odbijajući poslednju ponudu kompanije za novi ugovor. Sindikat radnika je saopštio da većina radnika nije prihvatila predlog kompanije koji je uključivao povećanje plata za 35 odsto, ali ne i vraćanje penzionog plana koji su mnogi tražili. Štrajk je započeo 13. septembra kada je većina radnika odbila predlog za novi četvorogodišnji ugovor i tražila povećanje plata za 40 odsto.
Proizvodnja najprodavanijih mlaznih aviona Boinga je obustavljena u dve fabrike u Sijetlu gde se sklapaju modeli Boing 737 Max i Boing 777. Kompanija je ranije izvestila da štrajk neće uticati na komercijalne letove, ali predstavlja dodatni izazov za vazduhoplovnog giganta koji već ima probleme u proizvodnji i suočava se sa federalnim istragama.
Novi izvršni direktor Kelly Ortberg je izrazio umereni optimizam da će najnoviji ugovor biti ratifikovan, ali nastavak štrajka može dovesti do produžetka problema sa kojima se suočava menadžment kompanije. Ortberg je naveo da će kompanija Boing fokusirati na fundamentalnu promenu kulture, stabilizaciju poslovanja i poboljšanje izvršavanja programa kako bi se postavili temelji za budućnost kompanije.
Boing se suočava sa gubicima od 6,2 milijarde dolara, delom zbog dodatnih troškova zbog štrajka radnika, ali i zbog problema u odbrambenim i svemirskim poslovima. Kompanija se bori da se vrati na put uspeha i postane lider u vazduhoplovstvu, ali to će zahtevati vreme i napore kako bi se rešili problemi sa kojima se trenutno suočava.




