U Rafineriji nafte Brod u petak je otvoren servis za ugradnju CNG opreme i servisiranje automobila na komprimovani prirodni gas. U investiciju je uloženo oko 400.000 KM, a pored redovnog servisa, pružaće se usluga dobijanja atesta za ugradnju plinskih uređaja u vozila po svjetskim standardima.
Prva vozila koja su počela koristiti CNG su Patrol taksiji, koji tvrde da su troškovi vožnje duplo manji u odnosu na klasična goriva. U Derventi je kompanija Gatarić također testirala CNG na svojim vozilima, ističući nisku potrošnju goriva.
Dvadeset i trideset odsto vozila Nestro grupe već koristi CNG, što smanjuje troškove i negativan uticaj na okolinu. Ugradnja opreme u novootvorenom centru u Rafineriji nafte Brod moguća je za dva do tri dana, uz servis i održavanje.
Ministar energetike i rudarstva Republike Srpske, Petar Đokić, ističe važnost korištenja gasa u većem obimu, navodeći da je Vlada Republike Srpske posvećena strategiji gasifikacije i razvoju projekata koji promovišu upotrebu gasa.
Punionice CNG-a trenutno su dostupne u Rafineriji nafte u Brodu, Nestro petrolu u Budžaku, Banjaluci, Tuzli i Sarajevu, a uskoro se planira otvaranje i u drugim gradovima širom Bosne i Hercegovine.




