Rusija i Mađarska će do kraja godine početi da grade blokove u NE „Paks 2“

Slobodan Nikolić avatar

Rusija i Mađarska planiraju početak radova na izgradnji energetskih blokova u nuklearnoj elektrani Paks-2 do kraja ove godine, saopštila je pres-služba inženjerskog odeljenja državne korporacije Rosatom. Nakon sastanka generalnog direktora kompanije Alekseja Lihačova i mađarskog ministra spoljnih poslova Petera Sijarta u Turskoj, konstatovano je da je postignut visok nivo implementacije projekta NEP Paks-2. Radovi na izgradnji nuklearnih blokova trebali bi početi do kraja godine, a planirano je da se do kraja jula na gradilište isporuči uređaj za lokalizaciju rastopljenog metala, prvi veliki teret koji će stići iz Rusije. Ovaj projekat označava zajednički rad Rusije i Mađarske na izgradnji budućih blokova po ruskom dizajnu nuklearnih elektrana generacije III+.

Slobodan Nikolić avatar

izbor urednika