Vlasti u Srbiji uskraćuju gostoprimstvo ruskoj porodici Tereh koja je živela u Banji Koviljači poslednjih pet godina. Porodica je podnela zahtev za stalno nastanjenje, ali su im nadležni organi odbili zahtev zbog navodne pretnje za bezbednost Srbije i njenih građana. Osnivač Ruskog demokratskog društva, Pjotr Nikitin, izjavio je da su odbijeni i za privremeno nastanjenje. Porodica je podnela tužbu Ustavnom sudu i pokrenula peticiju koju je potpisalo preko 1.300 građana. Iako su se obratili predsedniku Aleksandru Vučiću, do danas nisu dobili odgovor. Nakon organizovanog protesta ispred Predsedništva i Vlade Srbije, porodica Tereh traži da se preispita odluka kojom su im lišene boravišne dozvole. Eleni Koposovoj je takođe uskraćeno gostoprimstvo, ali je nakon žalbe dobila rešenje da može da ostane u Srbiji.
Srpske vlasti uskratile gostoprimstvo ruskoj porodici Tereh

Podeli vest



