Javni poziv za učešće jedinica lokalne samouprave i gradskih opština u projektu „Čista energija“ završen je, a građani u 137 gradova i opština mogu konkurišu za bespovratna sredstva za mere energetske efikasnosti. Ministarka energetike i rudarstva Dubravka Đedović Handanović istakla je da je odziv lokalnih samouprava veći nego prošle godine, što znači da će više građana moći da konkuriše za subvencije koje idu i do 65 odsto vrednosti investicija za zamenu stolarije, izolacije, fasade, krovova, neefikasnih kotlova te postavljanje solarnih panela i kolektora. Prvi javni pozivi za građane lokalnih samouprava uskoro će biti raspisani. Novitet ove godine je to što će se raspisati posebni javni pozivi za socijalno ugrožena domaćinstva koja mogu da dobiju značajno veće subvencije.
Subvencije za energetsku efikasnost u 137 gradova i opština
Podeli vest



