Dečak ubica koji je počinio masakr u OŠ „Vladislav Ribnikar“ dao je iskaz pred Višim sudom u Beogradu u kom je optužio svoju majku Miljanu Kecmanović za sve što se dogodilo, tvrdeći da ga je ona stalno pritiskala da bude najbolji, što je dovelo do tragedije. On je takođe naglasio da ne bi počinio zločin da nije imao pristup očevim pištoljima. Svedočenje dečaka ubice je važno za ceo postupak jer otkriva kako su roditelji uticali na njega i omogućili mu da dođe do oružja.
Suđenje porodici Kecmanović je zatvoreno za javnost, ali advokati oštećenih porodica su istakli važnost svedočenja dečaka ubice za utvrđivanje motiva zločina i odgovornosti roditelja. Iskaz dečaka se smatra ključnim delom dokaza protiv Miljane i Vladimira Kecmanovića.
Vladimir Kecmanović je optužen za teško delo protiv opšte sigurnosti jer je omogućio detetu od 13 godina da uči da puca i nije odgovarajuće čuvao oružje u kući. Majka Miljana Kecmanović je optužena jer je njen DNK pronađen na jednoj čauri na mestu zločina. Dečak je koristio očeve pištolje prilikom napada u školi.
Postavljanje svedočenja dečaka ubice ide u pravcu osude roditelja i utvrđivanja koliko su oni bili direktno umešani u tragediju. Iskaz dečaka je samo jedan element dokaza protiv porodice Kecmanović koji će biti korišćen u krivičnom postupku. Fotografija dečaka ubice sa optičkim nišanom u streljani je takođe važan dokaz u ovom slučaju. Optužnica protiv porodice Kecmanović je podignuta pre godinu dana i proces se nastavlja.




