Kultni model Toyota Celica vraća se u game japanskog proizvođača, prenose najnoviji izvještaji. Ovaj sportski coupe je stekao slavu svojim relijaškim uspjesima, a posebno je upamćena peta generacija sa Sainzovim potpisom u imenu. Posljednja, sedma generacija, prestala se proizvoditi 2006. godine.
Iz Japana stižu informacije kako se Celica vraća, ali ne kao električno vozilo već sa 2.0 četverocilindarskim motorom i GR-Four pogonom na sve točkove. Prema nedavnim vijestima, Toyota i Mazda zajedno rade na razvoju motora koji će koristiti alternativna goriva, a japanski magazin Best Car tvrdi da će novi model nuditi preko 400 KS.
Novi model Celice mogao bi biti duhovni nasljednik Celice GT-Four i podsjetnik na uspjehe u reliju. Iako je službena potvrda još uvijek izostala, očekuje se da bi novu Celicu mogli vidjeti već iduće godine na Tokyo Auto Salonu.
Pratite najnovije vijesti o ovom povratku na našoj Facebook i Instagram stranici, kao i na X nalogu.




