Nova poslanica Europskog parlamenta iz liste vladajuće mađarske stranke Fides, Anamarija Viček, iz stranke Savez vojvođanskih Mađara, izjavila je danas da će koristiti svoj petogodišnji mandat u EP kako bi pomogla Srbiji na putu ka Evropskoj uniji. Viček će naslijediti Andora Delija na ovoj funkciji i izjavila je za Tanjug da će se zalagati za normalizaciju migrantske politike EU, za mirne pregovore o ratu u Ukrajini te za prepoznavanje nacionalnih manjina. Kao predstavnica stranke iz Srbije, Viček planira raditi na integraciji Srbije u EU slično kao što je to činio njen prethodnik Andor Deli. Viček je naglasila važnost dijaloga i pregovora kako bi olakšala ulazak Srbije u EU. Detaljna vijest dostupna je korisnicima Tanjugovih servisa.
U Evropskom parlamentu ću iskoristiti svaku priliku da pomognem Srbiji na putu ka EU

Podeli vest



