Ministar građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Goran Vesić najavio je postavljanje 16 zelenih oaza na auto-putevima u Srbiji, koje će imati punjače za električne automobile, solarne panele, toalete, prodavnice, kafiće i dečija igrališta. Do kraja novembra ove godine biće postavljeno šest zelenih oaza sa 30 punjača, a narednih pet meseci po dve oaze svakog meseca, ukupno 80 punjača za eletrične automobile. Punjači će biti proizvedeni u Srbiji. Ministarstvo je takođe naručilo studiju za postavljanje solarnih panela duž postojeće mreže auto-puteva u Srbiji, a na postojećih 1.000 kilometara auto-puteva moguće je postaviti oko 2.000 kilometara solarnih panela. Vesić je najavio da će na ulazu u Srbiju iz Mađarske, Bugarske, Severne Makedonije i Hrvatske biti omogućeno punjenje vodonikom, pre svega kamionima. U narednim mesecima biće upućen Zakon o infrastrukturi za alternativna goriva, a Vesić je istakao da će Srbija imati najbolju infrastrukturu za alternativna goriva na putevima u ovom delu Evrope.
U novembru na srpskim auto-putevima šest zelenih oaza sa 30 punjača za električne automobile

Podeli vest



