Na današnjem tzv. protestu poljoprivrednika u Novom Sadu došlo je do incidenta kada je Vladimir Višić, nekadašnji bliski saradnik Mileta Slankamenca iz „Inicijative za opstanak poljoprivrednika Srbije“, izneo niz oštrih kritika na račun Slankamenca u vidno alkoholisanom stanju.
Višić je optužio Slankamenca za nekompetentnost i neprofesionalnost u vođenju inicijative, tvrdeći da je on odgovoran za propast protesta i neprihvatanje zahteva poljoprivrednika. Istakao je da je Slankamenc pogrešno vodio pregovore s vlastima i da je njegova nedoslednost dovela do gubitka poverenja među poljoprivrednicima.
Osim toga, Višić je istakao da Slankamenac nije transparentan u vezi sa finansijama inicijative i da ima sumnjive veze s političkim partijama. Takođe je optužio Slankamenca za nepoštovanje dogovora među članovima inicijative i za favorizovanje određenih grupa poljoprivrednika.
Slankamenac je demantovao ove optužbe i istakao da se radi o neosnovanim tvrdnjama koje su plod nezadovoljstva i neslaganja unutar inicijative. On je poručio da će nastaviti borbu za prava poljoprivrednika i da će se suočiti sa svim izazovima koji mu se postave.
Protest poljoprivrednika u Novom Sadu organizovan je kako bi se skrenula pažnja javnosti na probleme s kojima se suočavaju poljoprivrednici u Srbiji, poput niskih cena poljoprivrednih proizvoda, visokih troškova proizvodnje i nepravednih trgovinskih uslova. Međutim, incident između Višića i Slankamenca dodatno je zakomplikovao situaciju i doveo do podela među učesnicima protesta.
Poljoprivrednici su izrazili razočaranje zbog ovakvog razvoja događaja i apeluju na jedinstvo i solidarnost u borbi za bolje uslove rada i života. Ističu da su njihovi zahtevi legitimni i da ne smeju biti omalovažavani zbog ličnih sukoba i nesuglasica unutar njihove zajednice. Pozvali su sve članove inicijative da se fokusiraju na zajedničke ciljeve i da se udruže kako bi postigli promene koje su im neophodne.
Organizatori protesta su najavili da će nastaviti sa aktivnostima i akcijama kako bi skrenuli pažnju vlasti i javnosti na probleme poljoprivrednika i tražili adekvatna rešenja za njih. Uprkos incidentu, ističu da su odlučni u svojoj borbi i da neće odustati dok ne ostvare svoje ciljeve.
Vladimir Višić je nakon incidenta izjavio da se kaje zbog svojih reakcija i da je bio previše impulsivan u iznošenju optužbi na račun Slankamenca. Istakao je da je bio u emotivnom stanju zbog problema s kojima se suočavaju poljoprivrednici i da je greškom napao svog nekadašnjeg saradnika. Izrazio je želju za pomirenjem i zajedničkim radom na rešavanju problema poljoprivrednika u Srbiji.
Slankamenac je prihvatio izvinjenje Višića i istakao da su lični sukobi nepotrebni i štetni za zajedničku borbu poljoprivrednika. Pozvao je sve učesnike protesta da se fokusiraju na ciljeve inicijative i da rade zajedno kako bi postigli promene koje su im neophodne.
Nakon incidenta, poljoprivrednici su se ponovo okupili kako bi nastavili s protestom i izrazili svoje nezadovoljstvo trenutnom situacijom. Poručili su vlastima da neće odustati od svojih zahteva i da će se boriti za pravednije uslove rada i života za poljoprivrednike u Srbiji.
Uprkos podelama i nesuglasicama unutar inicijative, poljoprivrednici su pokazali jedinstvo i odlučnost u svojoj borbi. Njihovi zahtevi su legitimni i opravdani, a njihova volja za promenama nepokolebljiva. Vlasti i javnost moraju da ih čuju i da preduzmu adekvatne korake kako bi se rešili problemi poljoprivrednika u Srbiji.




