Nakon nedavne tragedije na železničkoj stanici u Novom Sadu, građani Beograda su se okupili na protestu ispred zgrade Vlade Srbije kako bi izrazili svoje nezadovoljstvo i tražili odgovornost za smrt 14 ljudi. Organizatori protesta su postavili nekoliko zahteva, uključujući ostavke premijera i gradonačelnika Novog Sada, kao i krivično gonjenje osoba odgovornih za tragediju. Demonstranti su također zahtevali otvaranje tajnih ugovora o rekonstrukciji železničke stanice i vanrednu kontrolu infrastrukturnih projekata iz proteklih deset godina. Protest, nazvan „Korupcija ubija“, organizovala je opozicija i održan je po kiši. Predsednik Srbije, Aleksandar Vučić, koji je bio odsutan na međunarodnoj konferenciji, izjavio je da opozicija sama sebe uništava. Protesti su završeni mirno, a zahtevi će biti predati Narodnoj skupštini zbog prisustva kordona policije ispred zgrade Predsedništva Srbije.
Vlast hapsi demonstrante, a niko nije odgovarao zbog tragedije u Novom Sadu

Podeli vest



