Voša i Radnički do plej-ofa nemaju više prava na odlaganje!

Zoran Đukić avatar

Fudbaleri Vojvodine i Radničkog iz Kragujevca više neće moći da odlažu svoje mečeve u Superligi Srbije. Ovo pravilo je primenjeno nakon što su ovi klubovi odložili utakmice kako bi se bolje pripremili za evropske kvalifikacione mečeve. Vojvodini je dozvoljeno da odloži meč sa Novim Pazarom kako bi se pripremili za revanš duel sa Ajaksom, dok je Radnički odložio meč sa IMT-om u Loznici kako bi se posvetili uzvratnoj utakmici protiv Mornara iz Bara.

Prema pravilima Superlige Srbije, klubovi koji igraju u evropskim takmičenjima imaju pravo da odlože samo jednu utakmicu zbog obaveza u Evropi. Ovo je poslednje odgađanje za Vojvodinu, ali imaju još jednu mogućnost ukoliko se plasiraju u plej-of evropskih kvalifikacija. Isto pravilo važi i za Radnički.

Vojvodina je izgubila prvi meč kvalifikacija za Ligu Evrope od Ajaksa sa 1:0, ali će imati priliku da se revanširaju pred domaćom publikom u Bačkoj Topoli. Sa druge strane, Radnički je ostvario pobedu nad Mornarom od 1:0 u evropskom debiju, te će sa minimalnom prednošću dočekati revanš u Podgorici.

Olimpijske igre će imati i svog predstavnika iz Srbije, rvača Mihaila Kadžaju (35), koji je postao 113. član olimpijskog tima Srbije. Kadžaja je dobio poziv za učešće na Olimpijadi u Parizu.

Pravila odgađanja utakmica zbog evropskih obaveza su jasna i stroga, te će fudbaleri Vojvodine i Radničkog morati pažljivo da planiraju svoje termine kako bi se izborili za što bolje rezultate kako u domaćem prvenstvu, tako i na evropskoj sceni.

Dok Olimpijske igre u Parizu predstavljaju vrhunac sportskih dostignuća za mnoge sportiste, fudbaleri Vojvodine i Radničkog usredsređuju se na lokalne i evropske takmičarske izazove. Sa taktičkim planiranjem i motivacijom, ovi timovi će pokušati da ostvare uspeh i dokažu svoju snagu kako u Srbiji, tako i u Evropi.

Zoran Đukić avatar

izbor urednika