Policija zadržala dvojicu vozača zbog saobraćajnih prekršaja u Subotici
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Subotici zadržali su dvojicu vozača koji su učinili saobraćajne prekršaje, dok je jedan od njih izazvao saobraćajnu nezgodu.
Policija je zaustavila 33-godišnjeg muškarca u blizini Subotice, koji je upravljao „jugom“ bez vozačke dozvole odgovarajuće kategorije, sa 0,61 promil alkohola u organizmu i pod dejstvom amfetamina. Takođe, u istom kraju 42-godišnji vozač „pežoa“, vozeći sa 2,13 promila alkohola u organizmu, na raskrsnici udario je u „lančiju“ kojom je upravljao 18-godišnjak, kome nije ustupio pravo prvenstva prolaza.
Protiv obojice vozača će biti podnete odgovarajuće prekršajne prijave. Ovi slučajevi pokazuju ozbiljnost problema sa vozačima koji krše zakone i pravila saobraćaja, te ugrožavaju sigurnost svih učesnika u saobraćaju.
Policija u Subotici nastavlja sa sprovođenjem aktivnosti i kontrole saobraćaja kako bi se smanjio broj saobraćajnih nezgoda i povećala opšta bezbednost na putevima. Apeluju na sve vozače da poštuju propise i ne ugrožavaju živote drugih učesnika u saobraćaju svojim neodgovornim ponašanjem.
Saobraćajne nezgode uzrokovane alkoholom i drogama predstavljaju veliki problem u mnogim zemljama, pa je neophodno preduzeti mere kako bi se ograničilo vožnju pod takvim uticajima. Policija će nastaviti sa rigoroznim kontrolama i kaznama kako bi se smanjio broj takvih slučajeva i zaštitila bezbednost svih učesnika u saobraćaju.
Pozivaju se svi vozači da budu odgovorni, da ne voze pod uticajem alkohola ili droga, da poštuju saobraćajne propise i pravila, kako bi se sačuvali životi i izbegle nepotrebne tragedije na putevima. Sigurnost u saobraćaju je od velike važnosti i svako treba da učestvuje u očuvanju te bezbednosti svojim odgovornim ponašanjem.



