Crnogorci lansiraju svoj prvi satelit u svemir (VIDEO)

Nikoleta Tadić avatar

Mladi inovatori iz Podgorice, okupljeni u organizaciji Montenegro Space Research, su uspješno osmislili satelit „Luča“ koji će biti lansiran u svemir u decembru. Projekt je podržan finansijski od strane Vlade Crne Gore i bivšeg premijera Dritana Abazovića. Satelit će sakupljati važne informacije tokom tri godine boravka u orbiti, a podaci će biti dostupni čitavom svijetu putem radio amaterskih frekvencija. Ovo je značajan korak za Crnu Goru u oblasti svemirske tehnologije, a također će podići svijest o važnosti investiranja u nauku i tehnologiju među građanima. Satelit „Luča“ će biti izvor nacionalnog ponosa i inspiracije za mlade ljude da se zainteresuju za nauku, tehnologiju i svemirska istraživanja.

Nikoleta Tadić avatar

izbor urednika