Crvena zvezda i Leh Poznanj su bili u centru pažnje fudbalskih entuzijasta, naročito pred revanš meč 3. kola kvalifikacija za Ligu šampiona koji je odigran u Beogradu. Pred ovu važnu utakmicu, klub je uputio apel navijačima da se uzdrže od korišćenja pirotehnike, upozoravajući na potencijalne posledice.
U saopštenju na zvaničnoj stranici, Crvena zvezda je naglasila da se nalazi pod uslovnom kaznom od UEFA-e i upozorila navijače na strogu zabranu pirotehnike. „Apelujemo na sve ‘delije’ da se ponašaju fer i sportski, jer bi posledice mogle biti veoma ozbiljne, uključujući zatvaranje tribina na narednim međunarodnim utakmicama,“ pisalo je u saopštenju.
Uprkos ovom upozorenju, do incidenta je došlo tokom meča kada je jedan od navijača upalio baklju, što je izazvalo zabrinutost među zvaničnicima kluba. Delegat utakmice je sigurno primetio ovo kršenje pravila, što bi moglo dovesti do dodatnih sankcija za Crvenu zvezdu.
Naime, UEFA je poznata po strogoj primeni pravila kada je u pitanju upotreba pirotehnike. Prethodni incidenti, uključujući kaznu koja je izrečena Lehu zbog transparenta „Kosovo je Srbija,“ ukazuju na to da se Crvena zvezda može suočiti s ozbiljnim posljedicama. Takođe, s obzirom na to da se Crvena zvezda već suočava s uslovnom kaznom, rezultat ovog incidenta može biti dodatna kazna koja bi mogla ugroziti iskustvo navijača na stadionu „Rajko Mitić“.
Na sportskom planu, Crvena zvezda je odigrala izvanrednu utakmicu protiv Leha. U prvom meču u Poljskoj, Crvena zvezda je ostvarila ubedljivu pobedu, a zatim je u revanšu stigla do pobede iako je imala igrača manje. Dinamičnost utakmice kao i borbenost igrača doprineli su trijumfu i prolazu u play-off za Ligu šampiona, što je bio cilj kluba.
Međutim, po završetku ove faze kvalifikacija, iznenađenje je usledilo jer Zvezda nije igrala protiv očekivanog protivnika, Dinama iz Kijeva, u završnoj borbi za plasman u grupnu fazu Lige šampiona. Ovaj rezultat može biti ohrabrujuć, ali i izazovan za navijače i trenutnu situaciju kluba.
U mesecu koji je pred njim, Crvena zvezda će se suočiti s izazovima na međunarodnoj fudbalskoj sceni, kao i sa potrebom da očuva svoj imidž i sportski duh. Podrška navijača će biti ključna, ali isto tako i njihovo ponašanje na utakmicama. Zbog potencijalnih kazni, Crvena zvezda će morati da preduzme sve potrebne mere da bi obezbedila bezbedno i fer okruženje za sve učesnike utakmica.
Apel koji je klub uputio svojim navijačima predstavlja jasnu poruku o važnosti pravilnog ponašanja na tribinama. Iako su osećanja i strast prema klubu veoma izraženi, važno je da navijači shvate kako njihovo ponašanje može značajno uticati na budućnost kluba i njegovo takmičarsko učešće u Evropi.
U narednom periodu, Crvena zvezda se nada da će bez dodatnih problema nastaviti svoj put ka elitnom nivou evropskog fudbala. Bez obzira na izazove koji su pred njom, klub se oslanja na svoju tradiciju i snagu svojih navijača, a pritom poziva na suzdržanost i razum u kritičnim situacijama. Na kraju, sport bi trebao da bude izvor radosti, a ne uzrok problema koji mogu ugroziti njegovu budućnost.




